WOJENNA ODYSEJA ANTKA SREBRNEGO

sobota, 3 lutego 2018

Coś się kończy...

Właśnie dotarły do mnie egzemplarze autorskie cz. 9 "Wojennej odysei Antka Srebrnego"... części ostatniej.

Cztery lata intensywnej pracy, dziewięć albumów, 320 narysowanych plansz, gra planszowa i dodatkowo jakieś małe projekty okołokomiksowe (np. koszulki).
W tym momencie chciałbym podziękować ekipie pracującej nad serią. Przede wszystkim dr. Tomasz Łabuszewski, który jest pomysłodawcą całego projektu, koordynował pracę nad kolejnymi albumami, wspierał i miał cierpliwość  - dziękuję za zaufanie na początku i w trakcie pracy. Dziękuję Anna Obrębska i Anna Prusek za sympatyczne przyjęcie i wsparcie, gdy było potrzebne  oraz pozostałym osobom z Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Warszawie, które zaangażowane były w projekt. Dziękuję Wydawnictwu IPN (z dyrektor Izą Matuszewską na czele) za promocję i dbanie o wizerunek tytułu.
Ogromne wyrazy uznania dla Tomasz Robaczewski, scenarzysty cz. 1- 6, który wykreował ten świat słowem i napisał bardzo ciekawe, atrakcyjne dla młodych czytelników historie. Brawa również dla Grzegorz Drojewski i Michał Konarskiza udaną kontynuację tej pracy.
Jestem przekonany, że wszyscy razem zrobiliśmy kawał dobrej roboty! Opinie dzieci, ich rodziców, starszych czytelników oraz ilość sprzedanych egzemplarzy z pewnością to potwierdzają Trochę szkoda, że kończymy serię. Ale mam też przekonanie , że jest to dobry moment na jej zamknięcie, z wielu względów - poczynając od fabuły, kończąc na typowo autorskich sprawach. Ogromny plus jest taki, że nie do końca żegnamy się z bohaterami tej opowieści i już pracujemy nad nowym komiksem, w którym pojawią się znajomi bohaterowie. Są plany na serie opowiadające o postaciach, które w "Antku" nie grały głównych ról - w takiej sytuacji dużo łatwiej zamknąć ten etap.


Dziękuję.

2 komentarze: