WOJENNA ODYSEJA ANTKA SREBRNEGO

środa, 19 lutego 2014

SPIDER-MAN - gra planszowa, cz. 3

Cała gra wykonana była oczywiście ręcznie, wszystkie wizerunki postaci rysowane przeze mnie na podstawie kadrów z polskiego The Amazing Spider-Man, opisy robione były długopisem na kartkach z zeszytu. Do dziś czuję moc, patrząc na ten zestaw! :)
Jakieś dwa lata temu miałem pomysł zrobienia nowej wersji Spider-Mana. Dziś możliwości poligraficzne pozwalają na stworzenie dużo bardziej profesjonalnej wersji gry, może nawet czegoś w postaci propozycji wydawniczej. Wszystko rozbiło się jednak o brak czasu. Nie mam też za bardzo pojęcia, jak poruszać się w świecie wydawców planszówek. W tym wypadku pewnie należałoby uderzyć również do Marvela, a to już spore schody i kolejna bariera w postaci znajomości języka. Z drugiej strony takie sprawy zostają pewnie po stronie potencjalnego wydawcy... może nadal warto?...Kilka lat temu udało nam się jakimś cudem (chyba przy okazji 80 urodzin mojej babci) zasiąść starą ekipą w mieszkaniu moich rodziców, w tym samym pokoju, na tej samej wykładzinie co przed laty i znów zagrać w Spider-Mana (i pewnie był to ostatni raz, bo dziś porozjeżdżaliśmy się po całym kontynencie, mamy własne rodziny i tysiąc ważniejszych spraw na głowie). I przyjemność z grania była porównywalna, a może i większa, bo opisy, które tworzyłem dwie dekady wcześniej okazały się niekiedy mocno "rozweselające"...

Rzucasz cztery razy kostką. Jeśli suma oczek wynosi np. 5 lub 7 lub 9 lub 11 lub 13 lub 15 lub 17 lub 19 lub jakąkolwiek inną nieparzytą liczbę...

... takie kwiatki.

Fajnie grało się w Spider-Mana.

2 komentarze:

 1. Trochę w planszówkach siedzę, trochę gier wydałem...
  nie odpowiem Ci czy warto, bo w grę musiałbym zagrać, faktem jest że gry planszowe bardzo mocno ewoluowały. Nowoczesne gry to przede wszystkim nowatorska mechanika. Oczywiście, wychodzą również gry w starym stylu, ale te raczej nie zdobywają rynku.
  Innym problemem są prawa autorskie do postaci. Tu warto poszukać wydawcy, który potrafiłby z Marvelem się dogadać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za komentarz. Przypuszczam właśnie, że gra po prostu się zestarzała i dzisiejsi gracze odebraliby ją jako wtórną. Trochę żałuję, że kiedyś nie miałem na tyle odwagi/inwencji/rozeznania, aby uderzyć w odpowiednie miejsce, albo kogoś, kto by mnie jako młokosa pokierował. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość :)

   Usuń