WOJENNA ODYSEJA ANTKA SREBRNEGO

sobota, 15 września 2012

Kolekcji Hachette ciąg dalszy... czyli Kapitan Kloss HC

Nie minęło jeszcze zamieszanie z kolekcją komiksów Marvela od Hachette, a w moje ręce trafił.... twardookładkowy Kapitan Kloss!!!

Dwa pierwsze Klossy Hachette  za 9,90 zł

W jednym z poprzednich postów wspominałem o próbie wejścia na rynek z Klossem HC. Akcja miała miejsce półtora roku temu, ale dotychczas nie miałem okazji choćby zobaczyć tego "ekskluzywnego" wydania (przyznam, że jest całkiem porządne). Odwoływałem się do klossowej kolekcji, pisząc o dostępności WKKM. Brak Spider-Mana od Hachette w większości miast i miasteczek (oraz wsi) naszego kraju nie jest niczym zaskakującym, bo podobnie było właśnie z Kapitanem Klossem i innymi kolekcjami Hachette. Nie wiem czy zawsze, ale na pewno czasami wydawca ten puszcza nakłady testowe na wybrane regiony kraju - nie będę się tu powtarzał, bo pisałem o tym kilka razy, zresztą nie tylko ja. W przypadku Klossa zapadła decyzja o zamknięciu kolekcji (czy może raczej o braku zgody na oficjalny jej start).

Porównanie formatów dwóch wydań - Muza i Hachette

Wszystkim zainteresowanym Wielką Kolekcją Komiksów Marvela proponuję trzymać kciuki, aby seria sprzedała się dobrze (również w postaci prenumerat) w testowych regionach. Narzekania na kulejącą dystrybucję można wsadzić między bajki - tu nic nie kuleje, taki jest zamysł wydawcy. I jeżeli tylko zapadnie decyzja na TAK, komiksy dostępne będą w całym kraju.

W każdym razie Kapitan Kloss z Hachette okazał się niezbyt udanym przedsięwzięciem i (prawdopodobnie po sześciu numerach) całkowicie zniknął z rynku. Dlatego z wielkim zdziwieniem wczoraj wieczorem w małym lubelskim spożywczaku zupełnym przypadkiem dorwałem dwa pierwsze tomy. Podejrzewam, że nie jest to nowy start/restart kolekcji, a komiksy po prostu przeleżały swoje wciśnięte między Tinę a Twoje Imperium...
Jedyne co mogłoby temu zaprzeczać i budzić nadzieję (?) na ponowną dystrybucję tego tytułu jest cena. Ja zdobyłem Klossy za 9,9zł. Jak wskazują fotki jednego z użytkowników stawkologi.pl, półtora roku wstecz cena wynosiła 14,90 zł. Hachette lubi zaskakiwać i rodzić pytania w głowach swych klientów :)

Zdjęcie z www.stawkologia.pl - dwa numery za 14,90 zł

Tak czy inaczej, Kapitan Kloss w HC prezentuje się ładnie i zgrabnie - twarda okładka, format A4, kredowy papier. W zapowiedziach dla prenumeratorów były figurki Klossa i Brunnera oraz klossowy kubek. Nic z tego jednak nie wyszło, i prawdopodobnie nie wyjdzie... Zagorzali fanatycy mogą polować na twardookładkowe wydanie na Allegro (nie mam pojęcia, jakie osiągają ceny)... albo w spożywczakach...

Zdjęcie ulotki dołączonej do nr 1

4 komentarze:

 1. nieeeeeeeeee! "zagożali"!

  OdpowiedzUsuń
 2. tacy tym bardziej :D jest poprawka, a przy okazji padł mi pomysł na kilka innych, jeszcze lepszych byków/literówek, które niestety udało mi sie popełnić (albo prawie popełnić) w bardziej profesjonalnych miejscach - w dobrej chwili skrobnę posta nt.

  OdpowiedzUsuń
 3. A możesz porównać same strony komiksu do wcześniejszych wydań? Zgaduje że to te same pliki co w wydaniu Muzy z 2001 r, czyli skanowane nie z oryginałów, a z PRL-owskich wydań, ale może akurat jest inaczej?

  Kokosz

  OdpowiedzUsuń
 4. Na moje oko są to skany (całkiem prawdopodobne, że te od Muzy).

  OdpowiedzUsuń