WOJENNA ODYSEJA ANTKA SREBRNEGO

czwartek, 13 września 2012

IRON MAN - EXTREMIS - 3 tom kolekcji Hachette

Zgodnie z zapowiedziami, bez poślizgu, równie ładnie i nadal niedrogo... do kiosków zawitał trzeci tom Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela. Tym razem post dotyczący Hachette jest właściwie w formie informacyjnej notki - z dwóch powodów. Po pierwsze mamy constans, wiadomo tyle samo co na początku, po drugie komiksu nie kupiłem i nie przeglądałem ze względu na zamówioną prenumeratę. Czekam więc cierpliwie, a poniżej wrzucam skan z tekturki dołączonej do pierwszego tomu :) Na więcej przyjdzie czas, gdy komiks trafi w moje ręce.W równie spokojnej atmosferze i bez niespodzianek spodziewam się Avengers w tomie czwartym. A co będzie potem... tego nie wiem nikt. Ciekawe czy wie już Hachette... czy kolekcja wystartuje w paździeniku od nowa na cały kraj, czy zostanie (nomem omen) zdublowana w województwach dziś pominiętych, czy czeka nas inne rozwiązanie?... Czas pokaże - tak czy inaczej fajnie, że wyszło kilka dobrych albumów, które rozruszały nieco komiksowych fanbojów :)

6 komentarzy:

 1. U mnie w mieście nigdzie nie ma :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wygląda na to, że kanały dystrybucji zostały bez zmian. Co jest kolejnym potwierdzeniem testowego rzutu kolekcji Marvela. Gdyby nawalał kolportaż, problem byłby rozwiązany chociaż częściowo. Jeśli gdzieś brakuje komiksów Hachette, to myślę, że jest to kwestia kilku tygodni :) i dostępność w takiej czy innej formie będzie na cały kraj (jeszcze raz start, a może rzucenie numerów archiwalnych...). Chyba, że decyzja w sprawie całego przedwsięwzięcia byłaby negatywna.

   Usuń
 2. A wiadomo już kiedy wydawnictwo zamierza wysyłać prenumeraty? Pytam, ponieważ za każdym razem kiedy dzwonie do BOKu słyszę inną odpowiedź. W poniedziałek dowiedziałem się, że wysyłka ma nstąpić pod koniec miesiąca... kiedy trzeci tom pojawi się w sprzedaży ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie ciężko odpowiedzieć na to pytanie ze względu na rozbieżne informacje z BOKu Hachette. Ja przy zamawianiu byłem poinformowany, że wysyłki rozpoczną się w połowie września, kiedy ukaże się tom 3. Inni prenumeratorzy twierdzą, że zapowiadano im pierwszą paczkę na przełom września/października. Jako że dystyrucja kolekcji wygląda na testową, może być bardzo różnie i radzę uzbroić się w cierpliowść. Pierwsza połowa października powinna przynieść rozwiązanie całej zagadki WKKM i wszelkie odpowiedzi :)

   Usuń
 3. Jestem bardzo zawiedziony postawą Hachette Polska. Około 7 tygodni temu zamówiłem telefonicznie prenumeratę Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, dodając do tego numer archiwalny pierwszego numeru. Pani szybko przyjęła moje zamówienie. Dwa tygodnie temu usłyszałem "Powinien Pan uzbroić się jeszcze chwilkę w cierpliwość, w przyszłym tygodniu otrzyma Pan przesyłkę". Dzisiaj, pytając się o stan rzeczy usłyszałem suche "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela została wstrzymana". Żadnego przepraszam, żadnych wyjaśnień. Nigdy nie zostałem tak potraktowany przez żadnego szanującego siebie i klienta wydawcę. Czekałem tak długo na obiecane komiksy, których już nie zobaczę :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może zabrzmi to teraz nieco znajomo i nie na miejscu, ale... radzę uzbroić się w cierpliowść! Obstawiam, że kolekcja zostanie wznowiona, a wtedy wszyscy, którzy zamówili prenumeratę otrzymają komiksy WKKM. Tak czy inaczej, sposób testowania nie pozwala Hachette na podawanie innych informacji, bo test straciłby sens. A że jest żenujący i zupełnie nie przystaje już do dzisiejszych czasów, to wydawnictwo poważnie mogłoby zastanowić się nad jego zmianą. Klienci zdecydowanie mają prawo czuć się okłamani. I o ile taki test sprawdza się na jakiejś kolekcji z zegarkami czy w temacie bardziej historycznym, to nijak nie przystaje do Marvela, którego czytelnicy żyją w świecie sieci i Allegro.

   Usuń